środa, 30 sierpnia 2017

Wiedźmin- Komiksy

Witam po dłuższej przerwie. Dziś dawno już obiecane komiksy z uniwersum wiedźmina.Dziś chciałbym wam pokazać i zrecenzować (choć bardziej po prostu przedstawić) komiksy z serii wiedźmin. Dostałem takie oto tomisko:


300 stron, jak nic


Znajduje się w nim 6 opowiadań:- Droga bez powrotu
- Zdrada
- Geralt
- Mniejsze zło
- Ostatnie życzenie
- Granica możliwości

Z tego 4 były w książkach.

1. Warstwa graficzna


Obrotna VisennaNie będę się tutaj rozwodzić, grafikiem nie jestem, ale z chęcią pokaże wam parę zdjęć i troszkę opowiem.

Co do rysunków, powiedziałbym, że są spoko, ale to za mało.

Rysunki faktycznie są ładne, ale nie są one najważniejszą rzeczą w tym dziele. Porównując je do np. Thorgala (który też się tu pojawi!!!), to wypadają gorzej. Po prostu są dobre, ale nie są czymś wybitnym. Denerwuje mnie, np:że Jaskier wyszedł straaasznie dziwnie.


Oszpecony Jaskier, biedaczek...


No popatrzcie no! Ja nie wiem, dziwnie to wygląda. Jakby chcieli go na siłę oszpecić!

Kolejne zdjęcie ( z opowieści Geralt):
Wiedźmin ugryziony przez strzygę.


2. TreśćCo do treści, co do czterech wymienionych wcześniej opowiadań z książki, wiadomo, Wiesiek to nie byle co. Świetne dialogi, akcja i tak dalej...

A co z dwoma spoza cyklu? Postaram krótko się je streścić.

Droga bez powrotu, opowiada o Geralcie, który spotkał... no właśnie nie Wieśku, ale o Korinie.

Tak więc, Korin siedząc pod drzewem spotkał rudą czarodziejkę Visennę.Po różnych perypetiach i po bliższym spotkaniu Korin umiera... ale zostawia po sobie potomka, i; "Zobaczył moc swojego syna przechodzącego przez granice czasów". Jak można się domyślić Korin był ojcem Wiedźmina, choć nie jest to wprost powiedziane.

Opowiadanie Zdrada opowiada o młodym Geralcie i jego nauce w Kaer Morhen. Oprócz tego, że pomysł nigdy nie został umieszczony w żadnym tomie, ciekawa jest też niezgodność. Według tego opowiadania, Mayena- siedziba druidzkiego kręgu w Temerii, jest jakoby koło szkoły wilków, która jak wiadomo leży w Kaedwen. Patrząc jednak na późniejsze odrzucenie pomysłu, nie można tego autorowi zarzucić.

3. Podsumowanie


Podsumowując ogólnie te komiksy jest to coś naprawdę godnego polecenia, choć ja bym nie czytał ich tylko dla obrazków, ale głównie dla fabuły.

To wszystko na dziś, zapraszam do komentowania, podzielcie się swoją opinią na ten temat.

Dane:

Autorzy: Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski
Postanie: Tych sześć komiksów powstało na przestrzeni lat dziewięćdziesiątych


~Autor: Mati Ptaszyński
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie?